Dom i Wnętrze

Rustykalny ogród – to proste!


Coraz większa rzesza estetów stojących przed wyzwaniem zagospodarowania ogrodu odchodzi od surowego minimalizmu w stronę naturalnych, swobodnych aranżacji inspirowanych naturą. I nic w tym dziwnego! Czy można wyobrazić sobie bardziej sprzyjającą scenerię do kojącego odpoczynku z filiżanką aromatycznej kawy albo ulubioną książką niż sielski, pachnący polnymi kwiatami ogród? Sprawdź nasze rady i stwórz tuż za progiem domu swój własny rajski zakątek!

Przede wszystkim: naturalność

W ogrodzie wzorowanym na wiejskim krajobrazie nie ma miejsca na symetryczne układy, równo przycięte żywopłoty, topiary, minimalizm i chłodne powierzchnie. Wręcz przeciwnie: projektując wiejski ogród, postaw na maksymalną naturalność. Pod drewnianym ogrodzeniem i wokół tarasu posadź samoistnie rozkrzewiające się rośliny żyjące swoim rytmem, przestrzeń udekoruj pergolami porośniętymi winoroślami i pnącymi różami. Piękną dekoracją przestrzeni będą rabaty porośnięte polnymi kwiatami – makami, chabrami, nagietkami, słonecznikami, malwami. Za domem warto wygospodarować miejsce na ogródek warzywny.

Naturalne i stylowe meble

Nieodłączną częścią każdej ogrodowej aranżacji są meble. Jakie modele najlepiej dopełnią naturalnego ogrodu? Doskonałym wyborem okażą się komplety wykonane z rattanu – egzotycznego surowca, które od kilku sezonów cieszy się ogromną popularnością. Lekkie, naturalne komplety harmonijnie wtopią się w zieloną scenerię, a jednocześnie zapewnią maksymalną wygodę. Meble rattanowe możesz wygodnie zamówić przez Internet, na przykład przez stronę vimine.pl. W sklepie internetowym polskiego producenta znajdziesz wysokiej jakości, ręcznie robione meble i dodatki w białym lub klasycznym odcieniu.

Previous post

Nowoczesne rowery elektryczne Kraków - gdzie powinien być zamontowany silnik?

Next post

Jaki grill wybrać do mięsa?

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki